Apple iPhone 15 Pro Max Single Sim 256GB Natural Titanium (Used)
Get this iPhone 15 Pro Max at an unbeatable price. Unlocked and SIM-free, obiwezy certified, and backed by a 14 Days warranty. One of our best cheap phone deals.
A+ Grade – Pristine
Like new condition used product with no signs of wear. Item has been fully tested in full working order.
Description
The iPhone 15 Pro Max features a 6.7-inch Super Retina XDR OLED display, A17 Pro chip, and a triple-camera system with 48MP main, 12MP ultra-wide, and 12MP periscope telephoto lenses. Supports 5G, USB-C with USB 3.2 Gen 2, Action Button, and a titanium frame for durability.
Product Specs
-
Display: 6.7-inch Super Retina XDR OLED (2796 x 1290 resolution, 460 ppi, 120Hz ProMotion)
-
Processor: A17 Pro chip (3nm, 6-core CPU, 6-core GPU, 16-core Neural Engine)
-
Rear Camera: Triple 48MP Main (f/1.78, OIS), 12MP Ultra Wide (f/2.2, 120° FOV), 12MP Periscope Telephoto (f/2.8, 5x optical zoom)
-
Front Camera: 12MP TrueDepth (f/1.9) with Face ID
-
Audio: Stereo speakers, Spatial Audio playback
-
Action Button: Customizable for Silent mode, Camera, Shortcuts, etc.
-
Wireless: 5G, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC, Ultra Wideband chip
-
Battery: Above 80% capacity, USB-C charging, MagSafe wireless charging
-
Software: Latest iOS with Apple Intelligence support
-
Size: 159.9 mm (H) x 76.7 mm (W) x 8.25 mm (D)
-
Weight: 221g
Device Condition Explained
A+ Grade – Pristine
Like new condition used product with no signs of wear. Item has been fully tested in full working order.
A Grade – Excellent
Excellent condition used product with little or minor signs of wear. Item has been fully tested in full working order.
B Grade – Good
Good condition used product that will show moderate signs of wear across the device. Item has been fully tested and in full working order.
C Grade – Average
Average condition used product that will show signs of heavy wear but has been fully tested and in full working order.
| Display Size | 6.5 inches - 6.9inches |
|---|---|
| Weight | 0.200000 |
| Brand | Apple |
| Color | Titanium |
| Secondary / Selfie Camera | 12 - 15.9 MP |
| Charging Type | Lightning Port |
| Connection type | 5G |
| Condition | Certified Pre-Owned / UK Used |
| Display Type Mobile | Super Retina Display |
| Warranty | 14 Days (2-Weeks) |
| Ram Size | 8GB |
| Network Technology | 5G |
| Battery Capacity | 4400 mAh |
| Sim Count | Single SIM |
| Os | IOS |
| SIM Type | Nano + eSIM |
| Storage | 256GB |
| Features | Fast Charging |
Write Your Own Review
Write your content here...

