Apple iPhone 15 Pro Max Single Sim 512GB Natural Titanium (Used)
Apple iPhone 15 Pro Max Single Sim 512GB Natural Titanium (Used)
Get this iPhone 15 Pro Max Single Sim at an unbeatable price. Unlocked and SIM-free, obiwezy certified, and backed by a 14 Days warranty. One of our best cheap phone deals.
A+ Grade – Pristine
Like new condition used product with no signs of wear. Item has been fully tested in full working order.
Description
The iPhone 15 Pro Max features a 6.7-inch Super Retina XDR OLED display, A17 Pro chip, and a triple-camera system with 48MP main, 12MP ultra-wide, and 12MP periscope telephoto lenses. Supports 5G, USB-C with USB 3.2 Gen 2, Action Button, and a titanium frame for durability.
Product Specs
- Display: 6.7-inch Super Retina XDR OLED (2796 x 1290 resolution, 460 ppi, 120Hz ProMotion)
- Processor: A17 Pro chip (3nm, 6-core CPU, 6-core GPU, 16-core Neural Engine)
- Rear Camera: Triple 48MP Main (f/1.78, OIS), 12MP Ultra Wide (f/2.2, 120° FOV), 12MP Periscope Telephoto (f/2.8, 5x optical zoom)
- Front Camera: 12MP TrueDepth (f/1.9) with Face ID
- Audio: Stereo speakers, Spatial Audio playback
- Action Button: Customizable for Silent mode, Camera, Shortcuts, etc.
- Wireless: 5G, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC, Ultra Wideband chip
- Battery: Above 80% capacity, USB-C charging, MagSafe wireless charging
- Software: Latest iOS with Apple Intelligence support
- Size: 159.9 mm (H) x 76.7 mm (W) x 8.25 mm (D)
- Weight: 221 g
Device Condition Explained
A+ Grade – Pristine
Like new condition used product with no signs of wear. Item has been fully tested in full working order.
A Grade – Excellent
Excellent condition used product with little or minor signs of wear. Item has been fully tested in full working order.
B Grade – Good
Good condition used product that will show moderate signs of wear across the device. Item has been fully tested and in full working order.
C Grade – Average
Average condition used product that will show signs of heavy w
| Display Size | 6.5 inches - 6.9inches |
|---|---|
| Weight | 0.300000 |
| Brand | Apple |
| Secondary / Selfie Camera | 12 - 15.9 MP |
| Charging Type | Type-C |
| Condition | Certified Pre-Owned / UK Used |
| Display Type Mobile | Super Retina XDR OLED |
| Warranty | 14 Days (2-Weeks) |
| Ram Size | 8GB |
| Battery Capacity | 4200 mAh |
| Sim Count | Single SIM |
| Os | IOS |
| SIM Type | Nano + eSIM |
| Storage | 512GB |
| Features | Fast Charging |

