Apple iPhone 17 Pro Max Single Sim 256GB Cosmic Orange (Brand New)
Special Price
₦2,100,000.00
Regular Price
₦2,160,000.00
Apple iPhone 17 Pro Max Single Sim 256GB Cosmic Orange (Brand New)
The Apple iPhone 17 Pro Max (256GB) in Cosmic Orange (Brand New)
Key Specifications
- Display: 6.9-inch Super Retina XDR OLED with 120Hz ProMotion and 3,000 nits peak brightness.
- Processor: A19 Pro chip (3nm) with 12GB RAM and an advanced vapor chamber for thermal management.
- Camera System: Triple 48MP Fusion rear cameras (Main, Ultra Wide, and Telephoto with 8x optical zoom) and an 18MP Center Stage front camera.
- Durability: Ceramic Shield 2 on the front (3x better scratch resistance) and for the first time, Ceramic Shield protection on the back.
- Battery: Up to 33 hours of video playback with 2
| Display Size | 6.5 inches - 6.9inches |
|---|---|
| Weight | 0.450000 |
| Brand | Apple |
| Color | Cosmic Orange |
| Secondary / Selfie Camera | 16MP & Above |
| Size | S |
| Connection type | Bluetooth / Wireless |
| Condition | New |
| Display Type Mobile | Super Retina Display |
| Warranty | 12 Months |
| Ram Size | 12GB |
| Network Technology | 5G |
| Battery Capacity | 4700 mAh |
| Sim Count | Single SIM |
| Os | IOS |
| SIM Type | Nano + eSIM |
| Storage | 256GB |
| Features | Fast Charging |
Write Your Own Review
Write your content here...






