Apple iPhone 12 Pro Single Sim 128GB Graphite (Used)
Apple iPhone 12 Pro Single Sim 128GB Graphite (Used)
Description
The iPhone 12 Pro features a 6.1-inch Super Retina XDR display, A14 Bionic chip, and a triple-camera system with Night mode, Deep Fusion, and LiDAR Scanner. Supports 5G, has Ceramic Shield for durability, and Face ID for security.
Product Specs
-
Display: 6.1-inch Super Retina XDR display (2532 x 1170 resolution)
-
Processor: A14 Bionic chip with fourth-generation Neural Engine
-
Rear Camera: Triple 12MP (Wide, Ultra Wide, Telephoto) with Night mode, Deep Fusion, LiDAR Scanner
-
Front Camera: 12MP TrueDepth camera with Night mode, 4K video
-
Audio: Stereo speakers, Spatial audio playback
-
Face ID: Facial recognition for unlocking and payments
-
Wireless: 5G (sub-6 GHz and mmWave), Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6), Bluetooth 5.0, NFC
-
Battery: Above 80% capacity, MagSafe and wireless charging
-
Software: Latest iOS
-
Size: 146.7 mm (H) x 71.5 mm (W) x 7.4 mm (D)
-
Weight: 189 g
Device Condition Explained
A+ Grade – Pristine
Like new condition used product with no signs of wear. Item has been fully tested in full working order.
A Grade – Excellent
Excellent condition used product with little or minor signs of wear. Item has been fully tested in full working order.
B Grade – Good
Good condition used product that will show moderate signs of wear across the device. Item has been fully tested and in full working order.
C Grade – Average
Average condition used product that will show signs of heavy wear but has been fully tested and in full working order.
| Display Size | 6 - 6.4 inch |
|---|---|
| Weight | 0.200000 |
| Brand | Apple |
| Color | Graphite |
| Secondary / Selfie Camera | 12 - 15.9 MP |
| Charging Type | Lightning Port |
| Connection type | 5G |
| Condition | Certified Pre-Owned / UK Used |
| Display Type Mobile | Super Retina Display |
| Warranty | 14 Days (2-Weeks) |
| Ram Size | 6GB |
| Network Technology | 5G |
| Battery Capacity | 2700 mAh |
| Sim Count | Single SIM |
| Os | IOS |
| SIM Type | Nano + eSIM |
| Storage | 128GB |
| Features | Fast Charging |
Write Your Own Review
Write your content here...
